Katarzyna Chmielewska, Mateusz Kwaterko, nauczyciele tańca
Katarzyna Chmielewska, Mateusz Kwaterko, nauczyciele tańca

Nasze lekcje odbywają się w sali teatralnej SP85 przy Narbutta 14 w Warszawie.

 WTORKI

Godzina 19:15-20:30 Kurs od zera od 26 marca 

zapisy: caminito@o2.pl

info: https://caminito.pl/kurs-tanga-od-zera-od-26-marca/

Godzina 20:35-21:50 Milonga od C do Z

więcej info: https://caminito.pl/milonga-od-c-do-z/

Zapisy: caminito@o2.pl

ŚRODY

Godzina 19:15-20:30  Początkujący od 31 stycznia

https://caminito.pl/kurs-tanga-od-zera-od-31-stycznia/

Godzina 20:30-22:00 Praktyka pod naszym okiem! 

CZWARTKI

Godzina 19:15-20:30 Już tańczący!

więcej info: 

https://caminito.pl/lekcje-tanga-dla-juz-tanczacych/

Zapisy: caminito@o2.pl

Godzina 20:35-21:50 Średniozaawansowani. 

Więcej info: https://caminito.pl/tango-dla-srednio-zaawansowanych/

Zapisy: caminito@o2.pl

Uwaga! nasze zajęcia są tańsze w pakietach! zwróćcie uwagę na cennik w ramce obok

Zajęcia, kurs tańca w Caminito

Zapraszamy serdecznie na naszą  praktykę środową!

20:30– 22:00

Narbutta 14 

Jesteśmy wtedy do Waszej dyspozycji, możecie hulać dowolnie po ogromnym parkiecie. Pytać, ćwiczyć, podpatrywać, próbować, 
powtarzać !

Koszt: 15zł (z kartą caminito 10zł).

CENNIK ZAJĘĆ

Wszystkie podane ceny są dla jednej osoby

Grupa od zera – specjalna cena od „dilerów tangotykowych”
 400 zł za całość kursu . Wszyscy uczestnicy tego kursu otrzymają bezpłatnie „kartę Caminito” (wartą 50 zł i ważną pół roku)

Pozostałe zajęcia:   

 zł pojedyncza lekcja 60zł; 190 zł – 4 zajęcia w miesiącu; 460 zł za kurs 3-miesięczny 

zachęcamy do wykupywania pakietów, dwie lub trzy lekcje tygodniu to czysty zysk!

2 x w tygodniu – 300 zł za miesiąc; 750 zł za 3 miesiące 

3x w tygodniu  450zł za miesiąc; 950zł za  cykl 3 miesięczny

Karta „Caminito”, w cenie 50 zł, uprawnia do 10% zniżek na wszystkich naszych zajęciach, do 10% zniżki na organizowanych przez nas warsztatach z zagranicznymi parami i na 5 zł zniżki na środowych praktykach. Grupa początkująca i ci, którzy wybierają pakiet 4 miesięczny przy 2 (lub więcej) zajęciach w tygodniu, dostają kartę caminito gratis. 

Nasz numer konta:

Caminito Mateusz Kwaterko
ul. Filtrowa 62, m. 63
02-057 Warszawa
10 1050 1025 1000 0090 6799 5051

Strona główna » Zajęcia

Lekcje tanga – Warszawa

Można powiedzieć: tyle sposobów tańczenia tanga, ilu tancerzy. Dla jednych tango argentyńskie to frajda, improwizacja, zabawa rytmem i dynamiką, dla innych intymność, emocje, niemal magiczne porozumienie w parze (albo całkiem prozaiczne nieporozumienia), dla jeszcze innych elegancja, precyzja, samodoskonalenie, praca nad formą. Nic zresztą nie stoi na przeszkodzie, by podążać na raz (bądź naprzemiennie) tymi wszystkimi drogami. Zapewne jest ich jeszcze więcej! Być może spodoba Ci się tango klasyczne, „salonowe”, może zakochasz się w tangu alternatywnym albo w tangu dawnych mistrzów, czyli tangu tradycyjnym? Może zachwyci cię zwiewny i wirujący tango-vals, może pokochasz bardziej „przyziemną” milongę, taniec o wyraźniej dostrzegalnych afrykańskich korzeniach? Tak czy owak z tanga można czerpać przyjemność już po pierwszych lekcjach i jest to wielka zaleta. Tanga można się też uczyć dziesiątki lat i wciąż mieć poczucie, że niewiele się umie – i jest to zaleta jeszcze większa! W każdym razie mowa o tańcu, który potrafi bez końca i bez przerwy zaskakiwać.

Prowadzimy lekcje tanga Warszawa na wszystkich poziomach zaawansowania. Uczymy różnych stylów i form. Można nam śmiało zaufać, robimy to już od ponad piętnastu lat, spod naszych skrzydeł wyfrunęło wielu znakomitych i lubianych nauczycieli oraz mnóstwo rozchwytywanych tancerzy/tancerek. Dbamy o przyjazną atmosferę, ale potrafimy też doskonale motywować (na parkiecie krew leje się strumieniami, a trup ściele się gęsto).

Nauka tanga Warszawa dla każdego

Tango to taniec dla osób w każdym wieku. Ba, osoby starsze często okazują się nie tylko śmielsze, ale i wytrwalsze od młodych. Jest nam bardzo przyjemnie, gdy zapisują się do nas osoby w wieku szkolnym, ale większość uczestników kursów to ludzie, którzy zapomnieli już, w jakim stuleciu zdawali maturę. Taniec to nie break dance czy akrobatyka, nie trzeba być z gumy ani biegać na setkę szybciej od Usaina Bolta, żeby nauczyć się tańczyć tak, by sąsiedzi i powinowaci zzielenieli z zazdrości. Rytmicznie tango też jest stosunkowo proste, nie trzeba odznaczać się muzykalnością Horowitza, żeby rzecz ogarnąć. Słowem, Tango argentyńskie jest dla każdego, liczy się głównie pozytywne nastawienie, sama chęć nauki. Organizujemy kurs tango Warszawa dla różnych grup: początkujących, średniozaawansowanych (dwa poziomy) i zaawansowanych. Zapraszamy również na seminaria tematyczne, które pozwalają się skupić na poszczególnych elementach lub rodzajach tańca. Uwaga! Nauka tanga Warszawa w naszej szkole szybko może się przerodzić się w coś, co bardzo przypomina styl życia. Lekcje to bowiem tylko fragmencik, wcale nie najważniejszy tangowej przygody: czekają was codzienne – czy raczej cowieczorne milongi (tu w sensie: tangowe potańcówki), warsztaty z zagranicznymi mistrzami, festiwale, wakacje z tangiem, a przede wszystkim sposobność poznania wielu fantastycznych ludzi, którzy – gdyby nie to, że mają kompletnego szmergla na punkcie tanga – byliby wcielonym ideałem i chlubą narodów.

Wybierz kurs tanga dla siebie

Nasza szkoła daje możliwość wyboru kursów różnego stopnia:

  • dla początkujących – nauczysz się fundamentalnych elementów tanga, kontaktu w parze, techniki chodzenia i obrotów oraz podstawowych figur; wszystkiego, co niezbędne, żeby odważyć się pójść na milongę i… skoczyć na głęboką wodę.
  • dla średniozaawansowanych – ugruntowanie tego, czego nauczyliśmy w grupie początkującej, nowe, bardziej złożone elementy, stopniowe oswajanie się z tańcem w tzw. zamkniętym objęciu.
  • dla zaawansowanych – to jest dla tych, którzy czują się już dość pewnie i komfortowo na parkiecie, ale chcą doskonalić umiejętności, doprowadzić technikę do perfekcji, albo po prostu nauczyć się nowych kroczków, ozdobników, sekwencji, żeby uniknąć zabójczej rutyny.

Oprócz tego, w naszej szkole organizujemy praktykę – dla wszystkich, również dla osób z zewnątrz. To najlepsze miejsce, żeby przećwiczyć to, czego się nauczyliśmy, odświeżyć dawne figury, przypomnieć zapomniane. Jesteśmy cały czas do dyspozycji, będziemy zachwyceni, jeśli podejdziecie do nas, by o coś zapytać.

Spotkania taneczne

Przez wiele lat prowadziliśmy słynną milongę Comme il Faut. Obecnie, na szczęście, milong nie prowadzimy (była to istna orka na ugorze). Ale chętnie poradzimy Wam, dokąd się udać, albo jeszcze lepiej – pójdziemy z Wami na pierwszą milongę, żeby potrzymać za rączki i dodać Wam otuchy! W tango Warszawa milongi odbywają się codziennie. Czasem po kilka dziennie. I są to często naprawdę znakomite imprezy. Warszawa jest pod tym względem świetnym miejscem do życia!

Pamiętajcie: początkującym jest najłatwiej. Wystarczy, że będziecie przestrzegać kilku prostych zasad (dotyczących poruszania się po rondzie w czasie tańca oraz tangowego savoir-vivre’u), a wszyscy przyjmą Was z otwartymi ramionami. Zawistne krytyki i złośliwostki zaczną się dopiero później, gdy będziecie już naprawdę wymiatać!

Jak się uczyć, żeby nie tracić czasu?

Chodzić na zajęcia, bawić się na milongach, ale też dać coś od siebie: wykazać się odrobiną zaangażowania, ćwiczyć choćby samemu, nawet przez kilkanaście minut co parę dni. Na początek powinno wystarczyć. Bardziej szczegółowe porady znajdziecie tu:https://caminito.pl/zajecia/jak-sie-uczyc